FANDOM


Začínáme | FAQ | Mýty a misinterpretace Nejčastější problémy | Jiné jazyky: AnglickyEdit

Co je Nxt? Edit

Úvodní video!

Nxt patří mezi kryptoměny druhé generace. Veškeré altcoiny přináší akorát změnu hashovacího mechanismu, časů mezi bloky, startovacích obtížností... Nxt přináší mnohé inovace:

  1. Nepatří mezi altcoiny, jako jsou litecoin, peercoin, atd, které používají zdrojový kód z bitcoinu. Jeho zdrojový kód byl postaven zcela nově.
  2. Nxt přináší zabudované přídavky, mezi které patří decentralizovaný P2P obchod, barevné coiny, chat, decentralizovaná DNS,  instantní transakce.
  3. Je to 100% "proof of stake" vs. "proof of work" mechanismus, na kterém běží ostatní kryptoměny, které odměňují za práci. Takto se zbavujeme velikého bezpečnostního rizika, kam řadíme útok 51% a tak dále.  Největší výhodou tohoto zeleného přírodně nezávadného způsobu užívání je šetření energie, když "těžba" nevyžaduje hash.
  4. 71 donátorů je zodpovědných za rozdělování miliardy Nxt, které pochází z bloku genesis, který byl pořízen celkem za 21 BTC.  Nxt je zmíněn na přehledu: http://coinmarketcap.com/ lidé si jej směňují zde: http://www.dgex.com.
  5. V lednu 2014 bude Nxt obsahovat "Transparentní těžení", což umožní výběr bloků k těžbě, aby přes něj posílal své transakce. Za určitý poplatek budou nabídnuty instantní transakce. Funkce pomohou bezpečnosti, neboť ani případný 90procentní vlastník Nxt by takto nemohl ohrozit síť, naopak bude snížena jeho těžba na nula procen.

Čtěte dále: historie, aktuální funkce a plánované funkce... Nebo rovnou: Začínáme s Nxt!

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.